Najpiękniejsze tatrzańskie widoki (ranking bardzo subiektywny)

Jest kilka takich miejsc, które w polskich Tatrach zrobiły na mnie szczególne wrażenie. W większości są to konkretne szczyty, skąd widoki były najbardziej spektakularne. Ale nie tylko… Zapraszam do mojego subiektywnego tatrzańskiego rankingu (jako że preferuję Tatry Wysokie od Zachodnich, ostrzegam, że jest tu nadreprezentacja widoków z tych pierwszych ;)).

dav

Kozi Wierch

Mój zdecydowany faworyt, oferujący jedne z najpiękniejszych widoków na Pięć Stawów. Poniższe zdjęcie chyba mówi samo za siebie ;).

1-kozi-wierch

EDIT: Odcinek Orlej Kozi Wierch-Buczynowa Strażnica i widoki z Buczynowej Strażnicy dołączają do moich ulubieńców (Buczynowa chyba wygrywa nawet z Kozim z powodu bardziej panoramicznych widoków, jak i mniejszych tłoków).

Rysy

Przede wszystkim za możliwość podziwiania niezwykle rozległej panoramy z mieniącymi się się u dołu stawami (Czarny Staw i Morskie Oko) po polskiej stronie i majestatycznymi szczytami po stronie słowackiej.

3-rysy2

Granaty

Za różnorodność widoków (Pięć Stawów po jednej stronie i Czarny Staw Gąsienicowy po drugiej) i niezwykły spektakl chmur nad Orlą Percią.

hdr

dav

Szpiglasowy Wierch

Za otoczenie majestatycznymi wierzchołkami i za świetne widoki na Orlą.

4-szpiglas

Szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem

Za bajeczne widoki po drodze na mieniący się różnymi kolorami Czarny Staw pod Rysami i za widoki ze szczytu z jednej strony na Morskie Oko, a z drugiej strony na stawy po stronie słowackiej.

Szlak ze Świnicy na Zawrat

Za widoki wcale nie gorsze niż na Świnicy, a które podziwiać możemy w spokoju, bez tłumu turystów, okupujących wierzchołek Świnicy.

6-ze-swinicy-na-zawrat4

Edit: Szlak Świnica-Zawrat został zamknięty z powodu obrywu skalnego!

Czerwone Wierchy

Tu standardowo: za jesienne kolory :).

5-czerwone1

5-czerwone

Ornak

Za kolory i jedne z najładniejszych panoram w Tatrach Zachodnich.

dav

Sarnia Skała

Za świetne widoki na Giewont i wysokie szczyty, podziwiane z tak niewysokiej góry.

Hala Gąsienicowa

Za sielskie krajobrazy i kolory zmieniające się z każdym miesiącem.

Dolina Pięciu Stawów

Za to, że o każdej porze dnia wygląda inaczej (ale zawsze zachwycająco). Za to, że mimo bycia kultową, okazuje się być nieprzereklamowaną. I za to, że jest najpiękniejszą z tatrzańskich dolin.

Reklama

7 komentarzy do “Najpiękniejsze tatrzańskie widoki (ranking bardzo subiektywny)

  1. zgadzam się, że z Koziego Wierchu jest absolutnie fantastyczny widok, sama byłam nim urzeczona. 🙂 poza tym podobał mi się też widok na Piątkę przy zejściu z Krzyżnego. 😉
    pozdrawiam serdecznie.

    Polubienie

  2. Podoba mi się w Tatrach wiele miejsc usytuowanych nieco niżej. Hala Gąsienicowa z tymi wszystkimi chatkami to po prostu bajka, szczególnie gdy kwitną akurat takie różowe kwiatki 😉 Bardzo lubię też Przysłop Miętusi i Wielką Polanę Małołącką. Polecam także Polanę na Stołach, przyjemny szlak rozgrzewkowy z ładnymi widokami na końcu.

    Co do szczytów i wyższych punktów powtórzę fantastyczne Czerwone Wierchy oraz Sarnią Skałę, a od siebie dodam przełęcz Krzyżne. Kiedy już się na nią wdrapałam, mogłam podziwiać z góry nie tylko Dolinę Pięciu Stawów, lecz także helikopter lecący kilkaset metrów pode mną 😉

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s